nauka słów dla dzieci 4

Nauka Rozumienia i Wymowy Pierwszych Słów dla Dzieci cz.4

Filmik do nauki pierwszych słówek języka polskiego dla dzieci. Prezentacje uczą najmłodsze dzieci rozumienia oraz wymowy podstawowych słówek poprzez zachęcanie do mówienia i powtarzania wyrazów ilustrowanych na ekranie. Filmik edukacyjny jest przeznaczony dla roczniaków, dwulatków, trzylatków i starszych dzieci, a nawet dorosłych, w zależńości od celu nauki. Nauka Pierwszych Słówek pomaga przez powtarzanie i utrwalanie w pamięci nowych słówek i ćwiczenie ich tak by małe dzieci zaczęły operować tymi słowami w celu lepszej komunikacji, która jak wiemy jest niezwykle ważna na tym etapie rozwoju dziecka. Każde nowe słówko, które potrafimy u dziecka zrozumieć pomaga rodzicom zmniejszając frustrację małego chłopca czy dziewczynki, że tata lub mama go nie potrafi zrozumieć.
Słówka powtarzane do nauki w tej prezentacji to: Kredki, Bańki, Bęben, Kalafior, Brokół, Butelka, Całus, Dywan, Dziecko, Fotelik, Garnek, Gitara, Guzik, Guziki, Huśtawka, Bujaczka, Kalosze, Kapcie, Kartka Papieru, Kosz, Kosz na śmieci, Królik, Małpa, Miska, Miseczka, Młotek, Ogórek, Pasy, Słoń, Patelnia, Pieluszka, Płacze, Śmieje się, Uśmiecha się, Puzle, Rysować, Słoń, Śmieci, Smoczek, Brudny smoczek, Sok, Soczek, Torebka, Tulić, Warzywa, Woda, Wózek, Pa pa.
……..
Edukacyjny filmik z nauką podstawowych słówek do powtarzania zrobiony tym razem dla naszej córeczki która ma 2.5 latka obecnie.

Staramy się uczyć tych słówek, które najbardziej są potrzebne w komunikowaniu się między rodzicem a dzieckiem na tym często frustrującym etapie.
Celem tej mini edukacyjnej prezentacji jest:

  • nauka rozumienia podstawowych słów (poza oczywistymi typu mama czy tata)
  • nauka wymowy pierwszych słów lub poprawy tej wymowy
  • przejście z dzwiękonaśladowczego nazewnictwa (miauuu, hał hał, tidit) na właściwe (kot, pies, samochód)

Mimo, że staraliśmy sie nieco ją uatrakcyjnić i dać dziecku wystarczajaco dużo czasu na powtórzenie to jest to oczywiscie amatorska prezentacja i materiał w związku z brakiem czasu jest ograniczony i wybiórczy. Jednak jeśli macie jakieś sugestie czy propozycje bardzo przydatnych słówek to proszę je zgłaszać w komentarzach. Rozsądne propozycje zostaną uwzględnione w przyszłych filmikach edukacyjnych.

Okazuje się, że bardzo dużo osób używa filmików do nauki polskich słówek dla dzieci dwujęzycznych na emigracji. Zapewne pojawią się specjalne filmiki do nauki języka polskiego dla osób które wyjechały za granicę, a raczej dla dzieci, które wychowują się w szkołach w Anglii, Niemczech czy Szwecji i nie mają kontaktu z polską szkołą i w ogóle niewiele kontaktu z polskim językiem na co dzień.