Nauka mowy i pierwszych słów i wyrażeń dla dzieci

Nauka Rozumienia i Wymowy Pierwszych Słów dla Dzieci cz.3

Nauka pierwszych słów dla dwulatka, trzylatka, czterolatka i dalej. Edukacyjny filmik z nauką podstawowych słówek do powtarzania zrobiony dla naszego synka, który dużo rozumie, ale nie kwapi się do mówienia. Staramy się uczyć dzieci tych polskich słówek i zwrotów, które najbardziej są potrzebne w komunikowaniu się między rodzicem a dzieckiem lub z którymi często na początku dziecko się spotyka.

Nauka kształtów, mebli, pogody i przyrody


W cz.3 nauka kształtów, mebli, trochę pogody i przyrody a także słownictwo na Boże Narodzenie (dla wielu pierwsze świadome!). Słowa i zwroty powtarzane do nauki w tej prezentacji to: zabawki, śliniak, makaron, rosół z makaronem, spagetti, ryż, kartofelki, ziemniaki, kotlet z ziemniakami, słońce, słońce świeci, świeci słońce, chmury, chmury na niebie, pudełko, pudełko z zabawkami, krzesło, krzesełko, duże krzesło, małe krzesełko, stół, stolik, duży stół i mały stolik, stół i krzesła, światło, włącz światło, wyłącz światło, zapal światło, zgaś światło, jasno, ciemno, lampa, szafa, droga, auto jedzie, łóżeczko, łóżko, poduszka, kocyk, sofa, drzewo, liście, liście na drzewie, drzewa w lesie, las, gwiazdy, księżyc, gwiazdy i księżyc, kształty, koło, kwadrat, trójkąt, prostokąt, ciuchcia, ręcznik, statek, ryba, tęcza, tory, pociąg jedzie po torach, kredki, rysować kredkami, zęby, szczoteczka, myć zęby, ptaszek, ptaszki, schody, chusteczki, wiatrak, śnieg, pada śnieg, sanki, bałwan, choinka, mikołaj, prezenty.

Celem tej mini edukacyjnej prezentacji jest:

  • nauka rozumienia podstawowych słów i wyrażeń po polsku
  • nauka wymowy pierwszych słów lub poprawy tej wymowy
  • przejście z dzwiękonaśladowczego nazewnictwa na właściwe.

Mimo, że starałem się nieco ją uatrakcyjnić i dać dziecku wystarczajaco dużo czasu na powtórzenie to jest to oczywiscie amatorska prezentacja i materiał w związku z brakiem czasu jest ograniczony i wybiórczy. Jednak jeśli macie jakieś sugestie czy propozycje bardzo przydatnych polskich słówek to proszę je zgłaszać w komentarzach. Ciekawe propozycje zostaną uwzględnione w przyszłych filmikach edukacyjnych.