Nauka mowy pierwszych słów dla dzieci

Nauka Rozumienia i Wymowy Pierwszych Słów dla Dzieci cz.2

Pierwsze słowa dla dzieci po polsku. Nauka mowy dla dzieci w domu.

Nauka liczb, kolorów, owoców itd

W cz.2 nauka liczb, kolorów, owoców itd. Słowa i zwroty powtarzane do nauki w tej prezentacji to: chłopiec, dziewczynka, i, owoce, liczby (1-10), okulary, lalka, samolot, klocki, kolory (czerwony, niebieski, pomarańczowy, zielony, żółty, czarny, biały i różowy), aparat, pilot, balon, lusterko, włosy, grzebień, szczotka, bułka, chleb, chlebek, jajko, tosty, marchewka, gwiazdka, biedronka, ślimak, mrówka, motyl, pająk, autobus, czerwony autobus, niebo, trawa, niebo jest niebieski, trawa jest zielona, niebieskie niebo i zielona trawa, ananas, gruszka, jabłko, mandarynka, jagody, truskawki, deszcz, pada deszcz, czapka, czapeczka, kapelusz, koszulka, bluzka, bluzeczka z kwiatkiem, noga, nogi, majtki, spodnie, sukienka, czerwona sukienka, sukienka w kwiatki, świnka, zegar, zagarek, ręce, ręka, palec, komputer, tablet, laptop.
…….
Edukacyjny filmik z nauką podstawowych słówek do powtarzania zrobiony dla naszego synka, który dużo rozumie, ale nie kwapi się do mówienia.
Staramy się uczyć tych słówek i zwrotów, które najbardziej są potrzebne w komunikowaniu się między rodzicem a dzieckiem lub z którymi często na początku dziecko się spotyka.
Celem tej mini edukacyjnej prezentacji jest:

  • nauka rozumienia podstawowych słów i wyrażeń po polsku
  • nauka wymowy pierwszych słów lub poprawy tej wymowy
  • przejście z dzwiękonaśladowczego nazewnictwa na właściwe.

Mimo, że starałem się nieco ją uatrakcyjnić i dać dziecku wystarczajaco dużo czasu na powtórzenie to jest to oczywiscie amatorska prezentacja i materiał w związku z brakiem czasu jest ograniczony i wybiórczy. Jednak jeśli macie jakieś sugestie czy propozycje bardzo przydatnych polskich słówek to proszę je zgłaszać w komentarzach. Rozsądne propozycje zostaną uwzględnione w przyszłych filmikach edukacyjnych.